شرکت طاها کیمیا تجهیز

****** TAHA KIMIA TAJHIZ COMPANY ******

شرکت طاها کیمیا تجهیز

****** TAHA KIMIA TAJHIZ COMPANY ******

طیف سنجی گامای مغزه های نفتی (Spectral Gamma Core Logger) 

 

این سیستم برای اندازه گیری رادیواکتیویته طبیعی مغزه های نفتی به کار می رود. با استفاده از یک دتکتور خاص و سیستم ثبت اطلاعات دریافتی از دتکتور، میزان کل اشعه گاما (Total Gamma Ray) بر اساس واحد API، میزان عنصر پتاسیم براساس درصد و میزان عناصر اورانیوم و توریوم بر اساس ppm و نیز میزان دانسیته توده مشخص می شود.سرعت دریافت و ثبت اطلاعات قابل تغییر بوده و با توجه به نیازهای تحقیقاتی تا سقف 0.85 متر بر دقیقه برای مغزه های با قطر 4 اینچ و سرعت 0.165 متر بر دقیقه برای مغزه های با قطر 2 اینچ قابل تغییر می باشد.

وجود یک پوشش سربی به قطر 6.5 اینچ که در اطراف دتکتور تعبیه شده است، اثرات نامطلوب ناشی از رادیواکتیویته طبیعی محیطی را تا حد امکان کاهش می دهد و درعین حال امکان تست و اندازه گیری نمونه هایی با قطر 5.5 اینچ را نیز فراهم می آورد.

سیستم پیشنهادی به صورت استاندارد و شامل بخش های ذیل می باشد:

سیستم کنترل سرعت تسمه نقاله، دتکتور، منبع سزیم با تشعشع پایین برای اندازه گیری دانسیته توده، سیستم کنترل، جمع آوری و ثبت اطلاعات و در نهایت یک کامپیوتر مرکزی به همراه نرم افزار مربوطه. در این نرم افزار قابلیت تغییر همه پارامترهای موثر در اندازه گیری پیش بینی شده است.

مغزه های استاندارد شامل نمونه استاندارد 200 API، مغزه استاندارد Inactive، مغزه استاندارد اورانیوم 100 ppm، مغزه استاندارد توریوم 100 ppm، مغزه استاندارد پتاسیم 4% و در نهایت مغزه استاندارد دانسیته توده آلومینیوم و پلی کربنات می باشند.

برای دریافت اطلاعات دقیقتر با بخش فنی این شرکت تماس حاصل فرمائید.

ارسال نظر

تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.